Skrzynia na zabawki, pudełko na zabawki czy może jest inna alternatywa?

 

W utrzymaniu porządku w pokoju dziecka nieodzowne są pojemniki na zabawki. Mamy do wyboru różne kufry i skrzynie na zabawki, worki, woreczki i kosze. Służą one nie tylko jako akcesoria do przechowywania zabawek ale mogą stanowić też piękną dekorację dziecięcego pokoju. Każdy z tych pojemników ma swoje zalety. Drewniane skrzynie na zabawki czy wiklinowe kosze są zrobione z ciepłych, ekologicznych materiałów. Szyte pojemniki na zabawki są bardzo kolorowe - dodają wiele uroku pomieszczeniu, w którym się znajdują. Plastikowe pudełka na zabawki są z kolei łatwe w utrzymaniu czystości.

 

zabaworek momo

 

Nasz worek na zabawki łączy wiele z tych pozytywnych cech. Przede wszystkim to bardzo pakowny pojemnik na zabawki - zmieszczą się w nim tony klocków, autek czy pluszaków. Jest też bardzo wygodny: przyzwyczailiśmy się trzymać klocki w pudełkach. Jednak zwykle dzieci bawiąc się, wysypują całą zawartość pudełka na podłogę. Zabaworek jest na tyle duży, że pozwala rozłożyć klocki na powstałej macie i odszukać potrzebne do budowy elementy. A po zakończonej zabawie chowamy cały dziecięcy bałagan jednym ściągnięciem sznurka.

Nie będzie też kłopotu z przechowywaniem. Dzięki temu, że worek dopasowuje swój kształt do "otoczenia" wpasujemy go tam, gdzie właśnie mamy miejsce: do szafy, pod łóżko czy głębokiej szuflady. Wszędzie tam, gdzie nie da się upchnąć tradycyjnej skrzyni na zabawki czy kosza na pluszaki.

Zabaworek uszyty z mocnego materiału jest bardzo wytrzymały i odporny - nie straszne mu kanciaste zabawki. A kiedy się pobrudzi, wystarczy uprać go w pralce i gotowe!